Facebook

Twitter

تمام حقوق متعلق به گروه ثبت ساجات است طراحی شده توسطمیهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09120250912 - 09120213393

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

تمدید و ارتقا رتبه

خانه > تمدید و ارتقا رتبه

تمدید و ارتقا رتبه

تمدید و ارتقا رتبه

تمدید رتبه پیمانکاری :

شرکت های پیمانکاری که موفق به اخذ رتبه می شوند؛ بعد از اتمام اعتبار گواهی رتبه دریافتی می توانند حداکثر دو مرتبه برای تمدید رتبه خود اقدام کنند. تمدید رتبه پیمانکاری منوط به احراز شرایط معینی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. علاوه بر این، فاکتورهایی نیز وجود دارد که می تواند بر روند تمدید رتبه پیمانکاری تاثیر بگذارد.

اگر مایلید که با شرایط و عوامل تاثیرگذار بر پروسه تمدید رتبه پیمانکاری آشنا شوید؛ این مطلب را بخوانید. در ادامه ابتدا شرایط عمومی لازم جهت تمدید رتبه پیمانکاری را معرفی می کنیم؛ سپس توضیحاتی در مورد عوامل موثر بر روند تمدید رتبه پیمانکاری ارائه می دهیم.

تمدید و ارتقا رتبه

شرایط لازم برای تمدید رتبه پیمانکاری

طبق سیستم رتبه بندی پیمانکاران، شرکت های پیمانکار از ۱ تا ۵ رتبه بندی می شوند که رتبه ۱ معرف یک پیمانکار کاملاً حرفه ای است و رتبه ۵ بیانگر احراز حداقل شرایط لازم جهت اخذ رتبه است. بد نیست بدانید که صدور رتبه های ۱ و ۲ در حیطه اختیارات سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است اما صدور رتبه های ۳، ۴ و ۵ بر عهده استانداریها و معاونت فنی و عمرانی است.

پیمانکارانی که متقاضی اخذ رتبه یا گرید هستند حتماً باید پیش نیازهای اولیه جهت اخذ رتبه را داشته باشند. به عنوان مثال شرکت متقاضی باید به صورت قانونی ثبت شده باشد؛ دارای کد اقتصادی باشد و سوپیشینه نداشته باشد. ضمناً مدیران شرکت نباید کارمند بخش های دولتی باشند؛ مدرک تحصیلی مدیرعامل و دست کم دو سوم اعضای هیئت مدیره حداقل کارشناسی باشد و مدرک تحصیلی حداقل یک نفر از این افراد مرتبط با موضوع فعالیت شرکت باشد.

شرایط تمدید رتبه پیمانکاران

طبق آنچه گفته شد؛ پیمانکاران برای اخذ رتبه باید شرایط عمومی معینی را محرز کنند. در صورت احراز شرایط لازم، سیستم رتبه بندی پیمانکاران باتوجه به معیارهای رتبه بندی، رتبه پیمانکار را تعیین می کند. بعد از اتمام اعتبار رتبه و در صورت داشتن شرایط لازم برای تمدید رتبه، شرکت می تواند جهت تمدید رتبه خود اقدام کند. اما عواملی وجود دارند که می توانند بر تمدید یا عدم تمدید رتبه شرکت تاثیر گذار باشند که در ادامه با آنها آشنا می شویم:

سرمایه شرکت: میزان سرمایه شرکت با تمدید رتبه یا حتی ارتقای رتبه شرکت رابطه مستقیم دارد. در واقع هدف از تاسیس شرکت، کسب سود است و هرچه سرمایه شرکت بیشتر باشد قاعدتاً سود بیشتری نیز حاصل می شود. بنابراین افزایش سرمایه شرکت بر روند تمدید و ارتقای رتبه شرکت تاثیرگذار است.

ارزش ریالی پروژه های تمام شده یا نیمه تمامهرچه ارزش ریالی پروژه های محول شده به شرکت بیشتر باشد؛ شرکت شانس بیشتری برای تمدید یا ارتقا رتبه خود خواهد داشت. این شاخص برای تمدید و ارتقای رتبه شرکت های باسابقه بسیار مهم است.

تعداد نیروی فنی و متخصص شرکت: افزایش نیروهای متخصص و فنی در شرکت با افزایش سابقه کار همراه است که این امر نیز بر تسهیل روند رتبه بندی پیمانکاران موثر است.

هزینه تمدید رتبه پیمانکاری

هزینه تمدید رتبه پیمانکاری دقیقا مشابه اخذ رتبه پیمانکاری با 20 درصد کاهش قیمت می باشد. جهت اطلاعات دقیق تر با شماره های ثبت ساجات تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.