Facebook

Twitter

تمام حقوق متعلق به گروه ثبت ساجات است طراحی شده توسطمیهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09120250912 - 09120213393

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

وحدت رويه تشخيص صلاحيت پیمانکاران

خانه > آیین نامه پیمانکاران > وحدت رويه تشخيص صلاحيت پیمانکاران

وحدت رويه تشخيص صلاحيت پیمانکاران

وحدت رويه تشخيص صلاحيت پیمانکاران

تمدید گواهینامه صلاحیت پیمانکاران:

تمديد گواهينامه صلاحيت پيمانكاران حداكثر تا ۲ سال براي پيمانكاراني صادرمي شود ،كه داراي گواهينامه مذكور بوده اند و هيچگونه تغييراتي كه منجر به خدشه در ماهيت حقوقِي، نوع فعاليت و توان فني و مالي شركت شده باشد، نداشته باشد.

وحدت رویه تشخیص صلاحیت پیمانکاران

شرايط تمديد صلاحيت شركت هاي پيمانكار:

۱- سهام شركت به گونه اي تغيير نكرده باشد كه موجب تغيير نوع شركت شده باشد.
۲- اكثريت هيأت مديره و مديرعامل شركت تغيير نكرده باشند (با ارايه روزنامه رسمي كشور ). حالت چرخشي اعضاي هيأت مديره و مديرعامل مانعي ندارد .(در صورت تغييرات حداقلي هيئت مديره بايد ۲ اعضا هيئت مديره و مدير عامل ليسانس و امتياز نفرات جابجا شده، تامين / شرايط آيين نامه ، از قبيل ۳ باشد)
۳- افراد امتياز آور (مدير عامل ، هيأت مديره و كاركنان ) شركت با افراد امتياز آور (مدير عامل ، هيأت مديره و كاركنان ) شركت هاي ديگر (مشاور و پيمانكار) تلاقي نداشته باشند.
۴- در ۲ سال گذشته كار خاتمه يافته يا در دست انجام داشته باشند؛ به عبارتي غيرفعال و راكد نبوده باشند
۵- پرونده اطلاعات شركت پيمانكاري در سامانه ساجات ثبت و تكميل شده و براي معاونت ارسال نموده باشند.
۶- سقف ۲ سال تمديد را پر نكرده باشد (مصوبه شماره ۱۸۰۶۱۷ /ت ۴۱۳۸۹ ه مورخ 1387/10/7 هیئت محترم وزيران)

چنانچه در فرآیند تشخیص صلاحیت یک شرکت پیمانکار مشخص شود که یکی از سهامداران حقیقی و یا حقوقی آن شرکت که دارای ۳۳٪ سهام و یا بیشتر از ۳۳٪ سهام می باشد، در شرکت دیگری (مشاور و یا پیمانکار) نیز دارای همین وضعیت باشد و یا اینکه دارای مدیر عامل و یا هیات مدیره مشترک با آن ثبت شرکت باشد.

لازم بذکر است هیات مدیره و سهامداران مشترک در سامانه ساجار نمایش داده می شود.

ادامه مطلب

امتیاز اعضای علی البدل هیات مدیره امتیاز اور شرکت، با شرایط کارکنان امتیاز اور مورد محاسبه قرار می گیرد. ( اعضای علی البدل هیات مدیره در پیمانکاری جزء افراد هیات مدیره محسوب نمی شوند). همچنین این موضوع نیز مورد تاکید قرار می گیرد که افراد به لحاظ امتیاز اور بودن، صرفا در یک شرکت می توانند امتیاز اور باشند.

ادامه مطلب

مدارک تحصیلی معادل معتبر دانشگاهی (مورد تایید وزارت علوم) در تشخیص صلاحیت پیمانکاری در همان مقطع قابل قبول است اما در محاسبه امتیاز با یک درجه پایین تر محاسبه می شود ( امتياز مدرک زمینه به مرتبط و امتیاز مدرک مرتبط به غیر مرتبط و امتیاز مدرک غیر مرتبط صفر محاسبه می شود). در سامانه ساجات بعنوان دبیری و با تکنولوژی آن رشته انتخاب شود.

ادامه مطلب

دستگاههایی که براساس قراردادهای آموزشی منعقده با دانشگاه ها اقدام به برگزاری دوره های آموزشی می نمایند. با توجه به اینکه مدرک تحصیلی حاصله از این دوره ها صرفا ارزش استخدامی داشته و برای ادامه تحصيل فاقد اعتبار می باشند. لذا این مدارک در تشخیص صلاحیت شرکت های پیمانکاری کاربرد ندارند. بدیهی است منظور از دانشگاه ها، صرفا دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد

ادامه مطلب

مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند، بر اساس مسابقه مستمر در پانزده سال اخیر حضور در سمت مدیر عاملی و یا عضو هیات مدیره آن شرکت، بشرح زیر در رشته های درخواستی با ضریب ۲۰ امتیاز اور می شوند ( فوق دیپلم و پایین تر با ضریب ۱۰)

ادامه مطلب

قراردادهای مهم شرکت های پیمانکار که در فرایند ارتقا پایه، دو پایه و بیشتر تاثیر دارند، در صورتیکه در گواهینامه قبلی خود، پایه مشابه پایه جدید در رشته دیگری نداشته باشند. باید به تایید جلسه وحدت رویه برسد( از پایه “0 به ۳” و یا “0 به ۲” ويا0 به ۱” و یا “۵ به ۲” و یا “۵ به 1” و یا ۴ به ۱)

ادامه مطلب

در مورد قراردادهایی که با دستگاه های دولتی منعقد و خاتمه یافته است. ارائه برابر اصل مفاصا حساب بیمه و یا تاییدیه کارفرما (مدیر عامل شرکت دولتی و یا بالاترین مقام کارفرمایی دستگاه اجرایی و با ذیحساب دستگاه اجرایی و یا مجری طرحی که موافقتنامه عمرانی با معاونت را امضا کرده باشد و با مجری طرحی که کپی تفویض ماده ۵۳ قانون محاسبات عمومی را داشته باشد).

ادامه مطلب

در صورتیکه شرکت پیمانکار، کار شاخص خود را در یک زیررشته انجام داده باشد صرفا می تواند در آن زیررشته فعالیت نماید. اما می تواند در سایر زیر رشته های آن رشته با پایه های پایین تر فعالیت کند. لذا در ذیل گواهینامه هایی که دارای زیررشته می باشند متن زیر در سایت ساجار درج میگردد:

” این شرکت مجاز است در زیر رشته های دیگر رشته …… با پایه های پایین تر فعالیت کند”

ادامه مطلب

شرکت هایی که درخواست ورود و خروج نفر دارند. اگر پرونده ساجات آنها در وضعیت صدور گواهینامه باشد. به عبارتی نام شرکت در سایت ساجار در بخش گواهینامه های صادره از سامانه ساجات دیده شود، می توانند با ثبت درخواست جدید نسبت به خروج نفر و جایگزینی فرد جديد اقدام نمایند.

ادامه مطلب

در سامانه ساجات، کنترل ظرفیت بر اساس خود اظهاری و اعلام شرکتها صورت می گیرد به این معنی که شرکت هایی که گواهینامه صلاحیت از طریق سامانه ساجات دریافت کرده اند و پرونده ها در وضبت صدور گواهینامه است، موظفند نسبت به وارد نمودن اطلاعات قراردادهای جدید و نیز تكمیل اطلاعات قراردادهای در دست اجرای خود بشرح زیر اقدام نمایند

ادامه مطلب

مستندات پیوست های شرکت:

  • تصویر آخرین اساسنامه (تمام صفحات). تصوبر اخرین اظهارنامه ثبتي
  • تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس و تمامی روزنامه های رسمی تغییرات تاکنون( حداقل 15 سال اخیر) و یا تصویر نامه تبتی مرتبط
  • تصویر صورتجلسه آخرین مجمع عمومی بیانگر صد درصد سهام
  • تصویر اظهارنامه مالیاتی سال منتهی به بررسی پرونده و فرم روکشی 76 اظهارنامه مالیاتی و صورت های مالی حسابرسی شده با مهر حسابداران رسمی.
  • تصویر گواهینامه های تشخیص صلاحیت شده قبلی
ادامه مطلب

کلیه ی حقوق متعلق به گروه ثبت ساجات است

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید